G Style Relationships – 2: NSA Fun!

1 Kas

BBC World Service’e verdiğim röportajımdan alıntıdır.

Straight dominizmi içinde yaşadığımız bu dünyada, önümüze çıkarılan aşk da straight, her ne kadar son dönemde aynı aşk G’lere de satılmak istenmiş olsa da, sonradan özgürleşen G’ler olarak bizlerin ilişki formatı konusunda da kendi methodlarımızı geliştirme imkanımız/zorunluluğumuz var.

“NSA Fun!” adı verilen bu ilişki formatı da dönemin popüler akımlarından biri. Öncelikle belirmek isterim ki teorinin yaratıcı veya isimlendiricisi değilim. Açalım bi kısaltmamızı. Kendisi No Strings Attached Fun demek. Eğlencenin sadece seks anlamına geldiği bu ilişki tipimizde ise NSA ile anlatılmak istenilen ise biraz geniş hatta komplike. Kafamızda ilk canlanan, kısıtlı bir hukumuz var anlamına gelen halk arasında yaygınlaşan haliyle  free takılıyoruz olsa da, NSA Fun aslında hiç bir hukunuz olmadığı hatta takılmadığınız sadece free olduğunuz bir ilişki tipi.

Yakından bakmak istersem, NSA: 30’larımdayım desem de aslında 30’larımın sonlarındayım; işim gücüm var; kariyer yapmışım; bunu yaparken cinselliğimi sakladım, siz gençler bugün sokaklarda el ele gezebiliyorsunuz ama bizim zamanımızda hayat çok farklıydı; kariyer dedim ama aslında vücüt da yaptım; başta en gizlisinden bir ilişkim oldu; beraber saklandık, sonra beraber açıkdık dünyaya; birbirimize inandık, sarıldık, güvendik; ev döşedik, mortgage’e girdik; yıllar geçti; Baktım ki bugün her şey yerinde ama gençliğimiz gidiyor; vücüdüm iyi olsa da yaş 40’lı olunca piyasa değerim yarı yarıya düşecek; tamam sevgilimi çok seviyorum dedim ama yatakta heyacan bambaşka bir şey; inanır mısın ah o eski günler, bisikletle parka giderdik insanlarla sevişmek için… insan bunu da özlüyor; hey genç, gel sevişelim; ben ararım yine gelirsin; yatağımda, iş yerimde fantezilerimi gerçekleştirirsin, ben de sana umut olurum demek.

Tanımın aslı bu! 20’lerinizdeyseniz uzak durun, keza bu bir tuzak. Kariyeri olan aklı başında birini buldunuz sanabilir, evini görünce bir düzen böyle kurulurmuş diyebilirsiniz. Her açıdan hayal kırıklığı. Bir kere içinizde küçüçük bir ihtimal, biri ile muhteşem bir ilişkiniz olacak düşüncesi kalmışsa, her şeyi bulmuş daha ne arıyor dediğiniz zaman, hiç bir zaman bulunamayacağınızı görebilme tehlikeniz var. Ha biraz safsanız da bir gün NSA’dan SA’ya transfer olacağınızı düşünüyorsanız daha çok yolun başındasınız demek. NSA’dan bir 20’liğin yanına kar kalacak tek şey aldığı iltifatlar olacağından sadece Charity Sex olarak düşünülmeli, karşıdakine çok odaklanmadan marifetlerinizin 10 da 1’i ile insanları ne kadar mutlu edebildiğinizi görüp hayatınıza devam etmelisiniz.

Bu ilişki tipini destekleyen bir çok alt ilişki teorisi mevcut, tamamiyle orijinal köpek modeli ilişki teorisinden ise ileride bahsedeceğim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: