G gözüyle Avrupa

12 Eki

Mutlaka facebook’ta ya da internette bir yerlerde, Türkiye’yi “No Youtube Land” olarak gösteren Avrupa haritasına rastlamışsınızdır. O haritayı yapan Yanko Tsvetkov, bir de bizim gözümüzden Avrupa haritası hazırlamış. Hemen bakıyoruz:

Biraz gezgin bir gayseniz, haritaya baktığınızda gülümsediğiniz kesin. Öncelikle Federated Holiday States of the Mediterranean var karşımızda: Portekiz, Yunanistan, Hırvatistan, İsrail, Kıbrıs, Sardinia ve Balearic adalarının dahil olduğu bu birleşik devletimiz, Akdeniz’deki güzide tatil seçeneklerimizi gözler önüne sermekte. Gay plajlarını ve popülasyon kontrasyonunun olduğu sahil kasabalarını ve adaları ile bize kucak açan bu Akdeniz cennetlerini severiz, sayarız ve Avrupa’nın en gidilesi yerlerinden olarak görürüz. İtirazı olan? (Not: İlerleyen yazılarda, G Seyahat Rehberi ile karşınızda olabiliriz, muhtemelen bir dahaki yaza…)

Şimdi zavallı ülkemize bakıyoruz ki ne görelim? Sexy Homophobic Men olarak tanımlanmışız. Buna biraz itirazım var. Yani Homophobic Men kısmını anladım da Sexy kısmı biraz fantastik olmuş. Tamam arada seksi olarak tanımlayabileceğimiz numuneler çıkıyor fakat bu konuda Türkiye, Avrupa ortalamasının çok çok altında arkadaşlar. Olmamış diyor, en önemli eşcinsel aktivitemiz yağlı güreşlere gönderme olarak “Oil Wrestlers” ve canım sağlık bakanımıza itafen “Gay Treatment Center” isimlerini alternatif olarak kamuoyuna sunuyorum.

Diğer alternatif isim önerilerine gelince…

Rusya: Burada koca bir “Meh” görüyoruz ki gerçekten de Rusya, koca bir “Meh” benim için de.   Burada da alternatif isim olarak sevgili Giddens’ın hatrı için, “Medvedev Land” ismini öneriyorum.(bkz. Dünyayı Yöneten Yakışıklılar)

Hollanda: “Hash” ismini, Fas’a transfer ediyor ve burası için “Cruising Land” adını öneriyorum.

Fransa: “Twinkreich” ‘ı desteklemekle beraber, “XL Land” adını öneriyorum

İsveç: “Thrashy Dance Music” ismini desteklemek adına ek bir alternatif isim olarak “Dancing Queen” geliyor.

Bunların dışında göze çarpan diğer eğlenceli isimler ise, Slovakya “Military Porn”, Macaristan “Non Military Porn”, Almanya “Dungeon”, İtalya “Straight Homos”, İngiltere “Saunas”, İskoçya “Skirts”, İrlanda “In Denial”, İspanya “Bears”

Unutmadan Yanko Tsvetkov’un diğer haritalarını da görebileceğiniz websitesine bir link verelim.

Yine unutmadan belirtelim ki, Tsvetkov‘un haritalarının hepsi geçtiğimiz günlerde Milliyet.com.tr ‘de anasayfadan yayınlandı – Bir tanesi hariç ! Hangisinin yayınlanmadığını tahmin etmenin sizin için hiç zor olmadığına eminim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: